• slider5
  • slider1
  • slider1
  • slider1

Spotkanie ze służbami ratowniczymi i stróżami bezpieczeństwa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

        W ramach zajęć i spotkań pod hasłem ,,Bezpieczeństwo” - 7 października nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Korsze – Pan Paweł Krupczak i pani Ewa Michałowska. Tego dnia gościliśmy także funkcjonariusza z placówki Straży Granicznej w Sępopolu- st. sierżant Annę Pawelec oraz policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie- panią Annę Baluta.

       W pierwszej części spotkania zostały zaprezentowane stroje, w których policjanci pracują na co dzień. Pani Ania przybliżyła dzieciom na czym polega praca policjanta, po czym skupiła się na zagadnieniu bezpieczeństwa dzieci. Nasi najmłodsi z zainteresowaniem słuchali o tym, jak zachowywać się na drodze i w jej okolicy. W kolejnej części zajęć przedszkolaki poznały specyfikę służby funkcjonariuszy straży granicznej. Miały możliwość obejrzenia a nawet ubrania się w kamizelki kuloodporne, kaski i kajdanki.

      W trzeciej części spotkania strażacy nie tylko zaznajomili przedszkolaków z pracą strażaka, ale zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można jej pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Próbowały swoich sił przy fantomie oraz zapoznały się z materiałami opatrunkowymi. Strażak, a zarazem ratownik przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki mogły poczuć się „małymi ratownikami”.

       Był to niezwykły czas dla dzieci, które nie tylko mogły nabywać i utrwalać podstawowe wiadomości o bezpieczeństwie i ratownictwie, ale także poczuć się ratownikami i stróżami bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy zechcieli nas odwiedzić i poświęcić nam swój cenny czas.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

PopUp Ogłoszenie

 

Drodzy Rodzice

Rada Rodziców wybrała ubezpieczenie NNW dzieci na rok szkolny  2019/2020 w firmie AVIVA.

Celem dokonania rejestracji dziecka zapraszamy na stronę.

mt_ignore:

Centrum alarmowe assistance +48225574444.

Celem zgłoszenia szkód kontakt  do opiekuna Magdalena Kaczmarczyk.

Mini galeria

rodo 

Adresy email:

Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl