• slider5
  • slider1
  • slider1
  • slider1

Wydarzenia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Dnia 3 grudnia 2019r dzieci z grupy „Smerfy” z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Smerfowa Kraina" w Kętrzynie wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w sali kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury.  Organizatorami uroczystości było Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, placówek oświatowych oraz podopieczni instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Dzieci z grupy "Smerfy” zaprezentowały  spektakl teatralny pt. „Kot w butach”. Mieliśmy  również okazję obejrzeć występy dzieci z innych przedszkoli i szkół.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzień Kredki odbył się w grupie " Pracusie" w piątek 22.11.2019r. Nasza bohaterka - cudowna PANI KREDKA. Kredki mają niezwykłą moc upiększania świata kolorami, dlatego z okazji Dnia Kredki przyłączamy się do akcji "Kolorowe kredki" polegającej na zbieraniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek. Następnie wyślemy je do siedziby akcji, gdzie wolontariusze wykonają z nich biżuterię i przedmioty, które zostaną przekazane na aukcje charytatywne. Dzień Kredki stał się też okazją do nauki kodowania.
Nie wyrzucamy kredek - zbieramy je, aby przeżyły swoją drugą młodość i pomogły innym dzieciom!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ramach zajęć i spotkań pod hasłem ,,Bezpieczeństwo” - 7 października nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Korsze – Pan Paweł Krupczak i pani Ewa Michałowska. Tego dnia gościliśmy także funkcjonariusza z placówki Straży Granicznej w Sępopolu- st. sierżant Annę Pawelec oraz policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie- panią Annę Baluta.

       W pierwszej części spotkania zostały zaprezentowane stroje, w których policjanci pracują na co dzień. Pani Ania przybliżyła dzieciom na czym polega praca policjanta, po czym skupiła się na zagadnieniu bezpieczeństwa dzieci. Nasi najmłodsi z zainteresowaniem słuchali o tym, jak zachowywać się na drodze i w jej okolicy. W kolejnej części zajęć przedszkolaki poznały specyfikę służby funkcjonariuszy straży granicznej. Miały możliwość obejrzenia a nawet ubrania się w kamizelki kuloodporne, kaski i kajdanki.

     W trzeciej części spotkania strażacy nie tylko zaznajomili przedszkolaków z pracą strażaka, ale zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można jej pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Próbowały swoich sił przy fantomie oraz zapoznały się z materiałami opatrunkowymi. Strażak, a zarazem ratownik przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki mogły poczuć się „małymi ratownikami”.

      Był to niezwykły czas dla dzieci, które nie tylko mogły nabywać i utrwalać podstawowe wiadomości o bezpieczeństwie i ratownictwie, ale także poczuć się ratownikami i stróżami bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy zechcieli nas odwiedzić i poświęcić nam swój cenny czas.

Podkategorie

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email:

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl