
Dzieci z grupy Pracusie odwiedziły Konsulat Świetego Mikołaja w Kętrzynie. Czekało na nich wiele atrakcji. Miejsce to jest magiczne, ponieważ w całości poświęcone Świętu Bożego Narodzenia. Na dzieci czekały Elfy, które opowadziły je po całym Konsulacie. Pracusie zobaczyły jak wygląda produkcja bombek. Następnie miały możliwość stworzyć swoje własne bombki. Oprócz tego zwiedziły Komnatę Lodową, Muzeum, a także spotały Św. Mikołaja. Dzieci były zachwycone wycieczką. Serdecznie wszystkich zachęcamy do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.
Fotoleracja poniżej
Dnia 3 grudnia 2019r dzieci z grupy „Smerfy” we współpracy z grupą "Pracusie" z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Smerfowa Kraina" w Kętrzynie wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w sali kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Organizatorami uroczystości było Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, placówek oświatowych oraz podopieczni instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Wszystkie dzieci z grupy "Smerfy”z chłopcem z grupy "Pracusie" zaprezentowały spektakl teatralny pt. „Kot w butach”. Mieliśmy również okazję obejrzeć występy dzieci z innych przedszkoli i szkół.
Dnia 2.12.2019 roku grupę ,,Smerfy" odwiedziła pani Ewa ze swoim psim pupilkiem Milką. Dzieci poznały sposób pielęgnacji i opieki nad zwierzakiem, a także brały udział we wspólnej zabawie z pieskiem. Pamiatką ze spotkania były kolorowanki przedstawiajace Mikołaja z Milką. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
“Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. Pani Gosia przygotowała dzieciom wiele wróżb, czy się spełnią - czas pokaże. Zabawa Andrzejkowa była okazją do wspólnej zabawy dzieci oraz poznania tradycji panujących w naszym kraju.
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego w naszym przedszkolu odbyło się czytanie na dywnie. Gościem w naszej grupie była Pani Anna - mama Lenki, która po raz kolejny odwiedziła nas z bajką, tym razem była to "Królowa Śniegu". Dzieci przypomniały sobie treść znanej bajki, następnie odpowiedziały doskonale na pytania dotyczące fabuły. W nagrodę otrzymały słodką niespodziankę od elfów spotkanych przez Panią Anie. Spotkanie zakończyło pokolorowaniem obrazków z bajki.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
Grupa " Pracusie" zaprasza wszystkie dzieci i wszystkich rodziców do przyłączenia się do akcji charytatywnej dla schoniska w Pudwągach.
W związku z nadchodzącą zimą dzieci z grupy " Pracusie" po tygodniu zajęć o zwierzętach domowych pomyślały o psach i kotach, które pozbawione są ciepłego domu.
Prosimy o zakup karmy, a także przynoszenie kocy, pościeli.
Akcja potrwa do 15 grudnia.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Każda z grup w szczególny sposób uczciła ten dzień m.in. wykonano misie z gąbki, sto lat dla Misia z podrzucaniem, wspólne tańce, praca plastyczna wykonana grupowo z wykorzystaniem farby i widelca plastikowego, tańce w parach, dekoracja misia na przepysznym cieście, wypełnianie konturów misia siemieniem lnianym oraz prezentacja przez dzieci swoich misiów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze wszystkich grup przedszkolnych.
Adresy email:
Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl
Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina